Širdies ritmo monitorius – būtinas treniruočių stebėtojas
-
Sveiką gyvenimo būdą šiandien propaguoja vis daugiau žmonių. Valgomas natūralus maistas, atsisakoma žalingų įpročių, daug dėmesio skiriama fizinei veiklai. Nors visi išvardinti veiksmai stiprina imunitetą, mažina ligų riziką, tačiau net ir sveikai gyventi reikia atsakingai bei kontroliuojant save. Aktyviai sportuojate? Nepamirškite stebėti savo organizmo veiklos, ypač širdies darbo, nes to nedarant, iš fiziškai aktyvaus žmogaus labai greitai galite tapti ligoniu.
Fizinio krūvio metu pačiam žmogui stebėti širdies darbą praktiškai neįmanoma. Tai galima padaryti tik sustojus – treniruotė susitrukdo, o ir gauti duomenys nėra tikslūs, nes širdies ritmas nukrenta. Štai kodėl dar praėjusiame amžiuje profesionalūs sportininkai pradėjo naudoti pulsometrus. Šiandien, technologijoms tobulėjant ne dienomis, o valandomis, naujos kartos pulsometrai siūlo daugybę papildomų funkcijų, padedančių sportuoti kur kas efektyviau, sveikiau, su šansu pasiekti savo galimybių maksimumą.
Širdies ritmo monitoriaus nauda
Dėl staigaus fizinio krūvio, vos pradėjusių aktyviai sportuoti žmonių organizmas neretai patiria šoką. Greitai pavargstama, padidėja traumų bei išsekimo rizika, sportas, rodos labiau nualina, nei sustiprina. Dėl šios priežasties nepatyrusiems, tačiau rimtai sportuoti pradedantiems, ypač rekomenduojama įsigyti pulsometrą.
Prie fizinės veiklos pripratusiems ir vis geresnių rezultatų siekiantiems žmonėms širdies ritmo monitorius tarnauja tarsi treneris. Jis ne tik padeda sekti savo organizmo būseną, bet ir praneša, kai neišnaudojate visų savo galimybių. Bijote persitempti, tad bėgate lėčiau? Pulsometras jus perspės garsiniu signalu ir paskatins padidinti greitį, o persistengus – sulėtinti.
Širdies ritmo monitorius treniruočių metu gali netgi diktuoti jums tempą. Kiekvieno žmogaus tempas bus unikalus, atsižvelgiant į pulsą, širdies bei kraujagyslių darbą. Taip galėsite optimizuoti savo treniruotes ir siekti geriausio rezultato.
Pulsometro galimybės:
- Širdies ritmo monitorius ne tik matuoja pulsą, bet ir rodo realų laiką, datą, galima chronometro funkcija;
- Pulsometras fiksuoja skirtingų atkarpų pulsą – galite stebėti, kaip jis kito kiekviename kilometre;
- Monitorius kaupia skirtingų treniruočių duomenis, tad galite sekti savo organizmo kaitą ir treniruočių progresą;
- Dalis pulsometrų yra atsparūs vandeniui, tad galite prietaisą naudoti įvairioms sporto šakoms, nepriklausant nuo oro sąlygų;
- Pagal iš anksto nustatytą vartotojo informaciją (lytis, ūgis, svoris, amžius), širdies ritmo monitoriai gali nustatyti fizinės apkrovos, naudojant žinomą KMI (kūno masės indeksas), laipsnį;
- Prietaisas suteikia galimybę nustatyti maksimalų ir minimalų širdies ritmo dydį, kurį pasiekę būsite įspėti garsiniu signalu.
Kaip apskaičiuoti maksimalų ir minimalų širdies ritmo dydį
Viskas labai paprasta – tereikia atimti savo amžių iš 220 - vyrams ir 226 - moterims.